Tworzenie szablonów stron internetowych

Czy wiesz, że Ty i Twój zespół możecie tworzyć wspaniałe strony internetowe – i oszczędzać czas – tworząc własne szablony? Gotowe szablony mogą być używane wielokrotnie, dla wielu klientów w różnych branżach. Niezależnie od tego, czy w Twoim zespole jest kilka czy kilkaset pracowników, szablony zespołowe są fantastycznym sposobem na zapewnienie całemu zespołowi spersonalizowanych, dobrze zaprojektowanych szablonów, które wyglądają świetnie na wszystkich urządzeniach. Firmy z Olsztyna z powodzeniem prowadzą bazy szablonów i odnoszą sukcesy w swojej branży. Dobry szablon to klucz do sukcesu.

Czym są szablony dla stron internetowych?

Po pierwsze, zdefiniujmy czym są szablony, aby zrozumieć jak one dokładnie pasują do procesu projektowania stron internetowych. Z definicji, szablon jest wstępnie zaprojektowaną stroną internetową, na której można umieścić własne zdjęcia, filmy i treści pisane. Następnie można użyć szablonu do tworzenia stron internetowych bez konieczności zatrudniania profesjonalnego projektanta stron internetowych. Wystarczy dokonać kilku poprawek, zrobić kilka testów. Z tego powodu, szablony doskonale nadają się do stron internetowych, które wymagają niewiele lub nie wymagają kodowania. Szablony służą również jako doskonałe pomoce wizualne, szczególnie dla klientów, którzy mogą mieć trudności z wyobrażeniem sobie, jak wyglądają Twoje kreatywne pomysły. Jeśli chcesz pokazać klientowi, jak powinien wyglądać gotowy produkt, możesz użyć szablonu, aby jasno to zakomunikować.

Szablony dla stron internetowych

Jedną z najbardziej podstawowych części tworzenia nowego szablonu jest przeprowadzenie badań na temat wzorców interfejsu i trendów na stronach internetowych. Istnieje powód, dla którego strony internetowe wyglądają tak, jak wyglądają. Ostateczny projekt strony internetowej jest tak naprawdę określany na wczesnym etapie procesu. Po zakończeniu badań, projektanci szablonów tworzą prototyp, aby ocenić, jak skuteczny będzie ich układ. Zanim powstanie choćby jedna linijka kodu, wybierany jest projekt szablonu. To również wymaga dogłębnej znajomości trendów i tego, jak strona będzie znosić upływ czasu. Kiedy kodowanie w końcu się rozpoczyna, uwaga skupia się na front-endzie. Programiści tworzą szablony, które są zgodne z formą oryginalnych badań, prototypownia i projektowania. Kiedy front-end jest już stworzony, programiści przekształcają statyczny kod HTML w pełni funkcjonalną stronę internetową. W tym miejscu prototyp staje się najważniejszy, ponieważ jest używany jako schemat do wskazania funkcji strony.

Zalety szablonów

Szablony faktycznie zwiększają elastyczność, są łatwe do aktualizacji i zapewniają spójność w całym projekcie. Mogą być regularnie ulepszane, aby sprostać wymaganiom technologicznym i instruktażowym, jak również potrzebom klienta. Są one łatwe do śledzenia i aktualizacji. Posiadanie dostępu do biblioteki szablonów daje Ci elastyczność polegającą na możliwości wyboru z różnorodnego zestawu wstępnie skonfigurowanych interakcji, bez konieczności programowania lub konfigurowania czegokolwiek.  Dają Ci więcej władzy, więcej możliwości wyboru i znacznie więcej niezależności. Posiadanie gotowych szablonów oznacza, że nie musisz tracić czasu na budowanie lub tworzenie kursów od podstaw. Po prostu użyj szablonów, których potrzebujesz, zgodnie z Twoimi potrzebami edukacyjnymi, i używaj ich wielokrotnie!

Podsumowując zalety:

  • elastyczność;
  • aktualizacje;
  • duży wybór;
  • prostota.

Projekt stron internetowych

Kiedy użytkownicy odwiedzają Twoją witrynę, są bardziej skłonni do szybkiego skanowania strony, niż do przeczytania wszystkiego, co się na niej znajduje. Na przykład, gdy odwiedzający chcą znaleźć konkretną treść lub wykonać określone zadanie, będą skanować strony witryny, aż znajdą to, czego szukają. A Ty, jako projektant, możesz im w tym pomóc, projektując dobrą hierarchię wizualną. Hierarchia wizualna odnosi się do rozmieszczenia lub prezentacji elementów w sposób, który sugeruje ich znaczenie ━ np. gdzie oczy powinny skupić się najpierw, gdzie później, itd. Unikaj ścian tekstu. Podziel informacje na grupy, aby ułatwić ich wizualne przyswojenie. Rozbijaj ściany tekstu nagłówkami lub wypunktowaniami.