ENERGO SUMMIT

Serdecznie zapraszamy Państwa na Międzynarodowy Szczyt Energetyczny ENERGO SUMMIT, który odbędzie się 18 listopada w Pradze. Całodniowa wystawa, która odbędzie się na terenie targów PVA EXPO PRAG, będzie miejscem prezentującym aktualne trendy i nowości z branży energetycznej. Dodatkowo Summit to również idealne miejsce do Networkingu. ENERGO SUMMIT 2014 jest wspierane przez wielu partnerów z Czech, Słowacji i Niemiec.

 

Program konferencji zawiera 4 podstawowe bloki tematyczne:

 

Energia odnawialna i efektywność energetyczna

 

Pierwsza część konferencji koncentruje się na tematach dotyczących wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz projektach oszczędzania energii. Referentem profilowanym jest dr Joanna Mackowiak Pandera ze Stowarzyszenia Agora Przełom w Polityce Energetycznej (wspólna inicjatywa Fundacji Mercator oraz Europejskiej Fundacji Klimatycznej). Była wiceminister środowiska i polski przedstawiciel Europejskiej Rady Prezydenckiej będą referować na temat projektowania systemów wspomagania dla odnawialnych źródeł energii w Niemczech i Polsce. Kolejnym referentem będzie Vladimir Sochor, wiceprezes Stowarzyszenia ESCO w Czechach oraz zastępca dyrektora firmy doradczej non-profit SEVEn. Tematem jego wykładów będzie rozwój usług energetycznych w Republice Czeskiej w ramach unijnej dyrektywy w sprawie efektywności energetycznej.

 

Elektrownie z zaawansowaną technologią

 

„Nowe źródła energii w UE poza technologiami odnawialnymi” to temat drugiej części bloku.  Największa światowa spółka energetyczna ČEZ zaprezentuje tutaj dwa nowoczesne przykłady węglowych i parowych elektrowni gazowych.

 

E-Mobilność

 

Z tematem energii ściśle związany jest temat e-mobilności. O jej długotrwałym potencjale, trendach, rozwoju i aktualnych przeszkodach referować będzie kierownik projektu E-Mobilność Tomáš Chmelík (ČEZ). Pan Jakub Ďurinda ze Słowacji (MyEnergy) uzupełni temat dzięki praktycznych doświadczeniom wyniesionym z projektu „GreenWay”.

 

Trendy w zakresie polityki i gospodarki energetycznej

 

Ostatni blok tematyczny konferencji koncentruje się na trendach globalnych w zakresie polityki i gospodarki energetycznej oraz wpływie na rynek energetyczny w Czechach. Innymi tematami poruszanymi podczas konferencji, o których będzie opowiadać Ota Pártl (Straight Consult), są nowe regulacje na rynku energetycznym. 

 

Patronami konferencji są Ministerstwo Handlu i Przemysłu oraz Ministerstwo Środowiska Republiki Czeskiej. Przemawiać będzie również komisarz UE ds. energii Günther H. Oettinger. Wysoki merytoryczny poziom konferencji oraz jej ogromne znaczenie dla branży energetycznej potwierdza oficjalny patronat Czesko-Morawskiego Stowarzyszenia Elektronicznego.

 

Więcej informacji na temat programu i rejestracji online pod: 

http://www.energosummit.cz/2014/cz/intercept.asp

 

Wspierają nas


© 2012 - Polskie Stowarzyszenie Doradztwa Energetycznego
Projekt graficzny:
CMS: